Úspěchy na soutěžích

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2010/11

1.5.2011     ZŠ Mlýnská     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Velmi pěkného úspěchu dosáhli žáci 5.a 6. ročníku ze ZŠ Mlýnská v Dopravní soutěži mladých cyklistů. Po 2. místě v okrskovém kole a následném postupu do kola okresního si v něm vybojovali titul okresního přeborníka v této soutěži. Obě kola se jela v pěkném prostředí mohelnického dopravního hřiště.

Díky tomuto umístění pak měli právo postupu do kola krajského, které letos pořádal okres Prostějov na svém dopravním hřišti a to v úterý 24.května. Ani zde se žáci z Mlýnské neztratili a bojovali na špici umístění. Nakonec o pár trestných bodů skončili na místě druhém a tudíž nepostupovém (republikové kolo se jede v červnu v Třeboni), ale v tak vyrovnané konkurenci nejlepších škol z 5 okresů Olomouckého kraje jde o výrazný úspěch za posledních několik let.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

• test z pravidel silničního provozu
  •  jízda zručnosti
  • orientace v cyklomapě
  •  zdravotní příprava
  •  jízda městem

O tento úspěch se zasloužili: Marcela Weidingerová, Vendula Seifertová a Vojtěch Platek (všichni 6.B) a Ondřej Keprt (5.C). Náhradníky byli: Eva Fritscherová a Petr Crhák (oba 6.B)