Školní projekty

Sběr kaštanů ve školní družině

16.11.2011     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní projekty

Podporujeme divokou zvěř

Nejen učitelky a učitelé mohou mít radost ze svých pilných žáčků a žákyň. Svědomitá práce dětí ze ZŠ Masarykova a Mlýnská letos opět potěší i lesní zvířátka. Při tradičním podzimním sběru plodin totiž žáci a žákyně nasbírali 1355 kilogramů kaštanů a žaludů.

Kdybychom nasbírané plodiny využili ve výtvarné výchově, mohli jsme vytvořit stovky kaštanových figurek“ dokresluje úspěch výkupu vychovatelka Vojtíšková, která celou akci organizovala. „Místo toho ale poslouží kaštany a žaludy jako zimní potrava pro spárkatou zvěř – jeleny, srnce, muflony, daňky a divočáky.“ dodává.

Celá várka sušených dobrot poputuje do blízkých lesů mysliveckého sdružení v Třeštině.

A tak, až při toulkách zimní přírodou narazíte na spokojená zvířata, vězte, že je to i zásluha dětí z naší školy. Nejvíc kaštanů nasbírali: Zuzka Vašatová  z 1.A  (270 kg), Radek Kryl z 5.A (215,5 kg) a Ondřej Pobucký z 1. A (161,5 kg).

Mária Vojtíšková