Úspěchy na soutěžích

VÍTĚZSTVÍ MLÝNSKÉ VE FLORBALOVÉM POHÁRU!

19.4.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V rámci 1.ročníku florbalové soutěže nesoucí název „ O pohár ministra školství“ se uskutečnila v pondělí 16.dubna Eliminace pro Střední Moravu. Hrálo se ve sportovní hale Střední školy polytechnické, Rooseveltova Olomouc. Této Eliminace se zúčastnilo 7 nejlepších družstev z Olomouckého kraje, a mezi nimi i zástupci z Mohelnice, žáci ze ZŠ Mlýnská jako vítězové šumperského okresu. Dále se turnaje zúčastnila družstva: ve skupině „A“ – ZŠ U Stadionu Uničov, ZŠ Tererova Olomouc, ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou a ZŠ Palackého Prostějov. Ve skupině „B“ hráli: ZŠ Všechovice, Gymnázium Jeseník a ZŠ Mlýnská Mohelnice. První dva ze skupiny postupovali do semifinále, kde se střetli vítěz ze skupiny „A“ proti druhému ze skupiny „B“ a 2. ze skupiny „A“ proti vítězi ze skupiny „B“.
A jak se dařilo Mlýnské? Ve svém úvodním zápase se střetli s ZŠ Všechovice. Brzy se ujali vedení, které neustále navyšovali. Konečné skóre: 5 : 1 pro Mohelnici. Ihned po tomto utkání nastoupila Mlýnská proti Jesenickým. Utkání bylo vyrovnanější, ale i tak vítězství 3 : 1 pro „Mlýnky“. Následně přišlo semifinále proti ZŠ Tererova. Cíl byl jasný: nesmí se prohrát, protože pouze vítězové semifinálových bojů postupují do finále Poháru ministra školství, které proběhne 17. a 18. května v Brně. A byl to zcela vyrovnaný boj o každý míček. Konečný stav 1 : 1. Následně rozhodovaly 3 nájezdy na každé straně. Za Mohelnici proměnili: Šincl, Zatloukal i Tyráček. I první dva soupeřovi hráči vsítili branku. Rozhodoval poslední nájezd soupeře. Bouřlivé prostředí, nervy, že musí proměnit, to vše hrálo do karet Mohelnickým. Rozhodující nájezd soupeřův hráč nezvládl a minul téměř prázdnou branku gólmana Svobody. Euforie a nadšení „Mlýnků“ neznala mezí…. Vysněný postup do celorepublikového finále TOP 10 – Východ se stal skutečností. Závěrečný finálový zápas opět proti Gymnáziu Jeseník, který ve svém semifinále poměrně překvapivě porazil ZŠ U Stadionu Uničov 1 : 0, se nesl opět na vítězné vlně a skóre 4 : 2 jen umocnilo velmi dobrou hru a vystupování Mohelnických a výsledky předvedené hry to ukazují.
Pořadí turnaje: 1. ZŠ Mlýnská
2. Gymnázium Jeseník