Úspěchy na soutěžích

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2012

1.6.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dalšího pěkného úspěchu dosáhli žáci ze ZŠ Mlýnská v oblastním a následně okresním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů.
Soutěžilo se v těchto disciplínách:
a) test z pravidel silničního provozu
b) jízda zručnosti
c) jízda po dopravním hřišti
d) zdravotní příprava

V kategorii mladších žáků byla soutěž velmi vyrovnaná, neboť mezi 1. a 3.místem byl rozdíl pouhých 6 bodů. Bohužel „Černého Petra“ si vybrali naši žáci, když od postupové 2. příčky jim scházely pouhé 2 body. Třetí místo v oblastním kole vybojovali: Vendula Brulíková (5.A), Markéta Ševčíková (4.A), Milan Gallo (4.B) a Martin Seifert (5.A). To ve starších žácích bylo o postupujících do okresního kolo bylo jasné od prvopočátku. Spolu s našimi žáky postoupili suverénní žáci z Vodní. Škoda, že jsme je v okresním kole nemohli více potrápit, neboť ve stejném termínu jako pořádání tohoto finále, se konal školní zájezd do Vídně, kde jely i naše 2 žákyně, což výměna 50% týmu byla znát. Přesto 2. místo v okrese s méně zkušenými náhradnicemi je úspěchem.O tento úspěch se zasloužili: Vendula Seifertová (7.B), Vendula Brulíková (5.A), Vojtěch Platek (7.B) a Ondřej Keprt (6.B).
Dobrá je vize na další léta, kdy mohou současní žáci reprezentovat i další 2 roky.

Mgr. Milan Horký, učitel dopravního kroužku