Úspěchy na soutěžích

Kinderiáda

5.6.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V úterý 22. 5. 2012 se děti z prvního stupně zúčastnily atletické soutěže v Šumperku pod názvem Kinderiáda. Za každou školu se zúčastnilo vždy jedno osmi až desetičlenné družstvo, složené z jednoho chlapce a jedné dívky z druhého, třetího, čtvrtého, pátého ročníku a dvou tzv. žolíků. Děti soutěžily v těchto atletických disciplínách: skok z místa, hod plným míčem, hod kriketovým míčkem, skok daleký s rozběhem, běh na 6Om, každé družstvo sestavilo štafetu. Pro všechny účastníky byly připraveny dárkové předměty značky Kinder. Všechny děti byly obdarovány bez závislosti umístění na nejvyšších postech. Vítězové jednotlivých disciplín i družstev získali ceny složené z dárkových předmětů. Nejlepší tři družstva postoupila do republikového kola, které se bude konat 7. 6. 2012 v Praze.
Této soutěže jsme se zúčastnili poprvé. Děti byly nadšené, po celou dobu soutěže v nich převládal bojovný duch. Chtěly pro svoji školu ty nejlepší výsledky. Měli jsme výborné běžkyně, ale štěstí stálo při našich soupeřích. Dva škaredé pády, těsně před cílem nám posunuly skóre až na 21. místo z 28. družstev. Ze Šumperka jsme neodjížděli jako vítězové, ale spokojenost ze svých osobních výsledků byla veliká. Příští rok se zúčastníme určitě znovu.