Úspěchy na soutěžích

Halová kopaná a odznak všestrannosti – Ovov

24.4.2018     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Sportovní úspěchy v měsíci dubnu

V měsíci dubnu se naši žáci zúčastnili hned dvou soutěží, ve kterých pěkně reprezentovali naši školu.

První soutěž byla halová kopaná. Oblastní kolo jsme pořádali na naší tělocvičně, kde se utkalo pět škol: ZŠ Vodní, ZŠ Loštice, ZŠ Zábřeh, Gymnázium Zábřeh a naše škola. Bojovalo se o dvě místa do okresního kola v Postřelmově. Základní kolo jsme vyhráli a zajistili si tak postup do OF v Postřelmově.

V Postřelmově si o celkového vítěze okresního finále v halové kopané zahrálo celkem osm škol. Po vyhrané skupině a semifinále jsme své síly porovnali ve finále se školou ZŠ Vodní, které jsme podlehli a obsadili tak celkové krásné 2. místo.

Druhá soutěž se konala v areálu ZŠ Vodní Mohelnice a byla to sportovní soutěž odznak všestrannosti olympijských vítězů – Ovov. Jako ambasador této soutěže je olympijská vítězka Šárka Kašpárková, která krásně motivovala všechny sportovce. Naše škola poskládala jedno družstvo a pak několik jednotlivců dle svých věkových kategorií. Letos se našemu družstvu příliš nevedlo a skončilo na posledním místě v družstvech.

Zato jednotlivcům se dařilo o poznání lépe. Mezi nejlepší úspěchy našich žáků patří:

1. místo Matěj Kotrlý, ročník 2005, postup do Hranic – kraj
  2. místo Barbora Horová, ročník 2003, postup do Hranic – kraj