Úspěchy na soutěžích

MATEMATICKÝ KLOKAN

26.3.2013     Karla Theimrová     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dne 22.3.2013  se žáci naší školy zapojili do mezinárodní soutěže Matematický klokan, která se koná každoročně na jaře. Soutěž probíhala v pěti věkových  kategoriích.

Kategorie Cvrček byla určena pro 2. a 3. třídu, zúčastnilo se celkem 59 žáků. Na prvním místě se umístil Adam Urbášek ze 3.B, který získal 79 bodů. O druhé a třetí místo se dělí dvě žákyně se stejným  bodovým  ziskem 68 bodů, a sice Zuzana Vašatová z 2.A a Jana Fikarová z 2.B.

Kategorie Klokánek byla stanovena pro žáky 4. a 5. Tříd. Zapojilo se 58 žáků. První místo získala žákyně 5.A Dorota Večerková, která dosáhla 95 bodů. Druhé místo obsadila Markéta Ševčíková s 88 body také z třídy 5.A. Na třetím místě se umístil Aleš Plhák s 80 body ze třídy 5.B.

V kategorii Benjamín vyhrazené pro žáky 6. a 7. tříd soutěžilo 38 žáků. První tři místa získali žáci: Martin Seidl     ze 6.A se 77 body, Matěj Garbolinský ze 7.A se 71 body a Lukáš Ramert  ze 7.B s 68 body.

Poslední kategorií byl Kadet pro žáky 8. a 9. tříd, do níž se zapojilo 26 žáků. Zde první tři místa obsadili žáci: Milada Slouková z 9.A se 68 body, Kristýna Bachoríková z 9.A s  48 body a Tereza Večerková z 8.A s 47 body.

Mgr. Karla Theimrová