Úspěchy na soutěžích

BÜCHERWURM 2013

1.4.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V úterý 26. března proběhlo na naší škole základní kolo soutěže v předčítání v německém jazyce Bücherwurm 2013 (Knihomol 2013), kterou každoročně vyhlašuje Goethe Institut Pardubice. Letos byl k předčítání vybrán úryvek z knihy Inkoustové srdce (Tintenherz) německé spisovatelky Cornelie Funkeové. Tento fantasy román pro děti z roku 2003 poprvé v češtině vyšel v roce 2005 a v roce 2008 byl podle něj natočen stejnojmenný film.
Soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků 8. a 9. ročníků, kteří chtěli zúročit své znalosti a dovednosti získané v hodinách německého jazyka. Nejdůležitějšími hodnotícími kritérii byly podle organizátora soutěže interpretace a výraz, technika čtení a fonetika a výslovnost. Atmosféra soutěže byla velmi dobrá, soutěžící se v průběhu předčítání vzájemně podporovali a výkony svých spolužáků odměňovali potleskem. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon a rozhodnout o vítězi nebylo vůbec snadné. V kategorii 8. ročníků se na 1. místě umístila Tereza Večerková, na 2. místě Marcela Weidingerová a na 3. místě Vendula Seifertová, v kategorii 9. ročníků pak na 1. místě Eva Špičková, na 2. místě Michaela Urbášková a na 3. místě Adéla Turková a Milada Slouková. Vítězka kategorie 9. ročníků se 10. dubna zúčastní celostátního finále v Pardubicích. Přejeme hodně štěstí!
Mgr. Pavla Šubrtová