Kariérové poradenství

Beseda k volbě povolání

17.10.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Kariérové poradenství

V rámci projektu Kariérové poradenství  a psychologická pomoc žákům ve škole pořádáme u nás na ZŠ různé akce,besedy,exkurze, které by pomohly vycházejícím žákům v rozhodování,  na které SŠ pokračovat ve studiu. Jedna z těchto besed proběhla ve čtvrtek 10. 10. 2013. Pozvali jsme na ni rodiče vycházejících žáků i žáky samotné a hosty byli zástupci firem HELLA –generální ředitel Ing. Ryšavý a za SIEMENS  – pan  Machálek a paní  Petrlová , za mohelnické střední školy:  SŠTZ – ředitel Bc. Ženožička a Ing. Adamec, za SPŠE- Ing. Klemš a za OA – Mgr. Plocková. Obě firmy jako zástupci trhu práce prezentovaly svá stanoviska a také možnosti uplatnění budoucích absolventů SŠ, střední školy pak nabídly své studijní a učební obory. Došlo také na dotazy z řad rodičovské veřejnosti, které naši hosté rádi zodpověděli.

Tato akce je součástí projektu „Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole“- r.č.CZ.1.07/1.1.26/02.0002