Školní projekty

Adoptuj zvířátko

1.10.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Základní škola Mlýnská Mohelnice se zapojila do projektu „Adoptuj zvířátko“. Daná akce vznikla na popud žáka Martina Jirků ze sedmé třídy, který je velkým nadšencem zvířat a chtěl v rámci třídy uspořádat sbírku na podporu zvířat, která to během covidu opravdu neměla lehké. Třídní zájem byl velký, nakonec se do projektu zapojila téměř celá škola a my tak mohli podpořit ne jednu zoologickou zahradu.

Naše sbírka se zaměřila na ZOO Praha a ZOO Olomouc. Mezi adoptovaná zvířata patří pražský kogna dlouhozobý, olomoucký levhart mandžuský a surikaty. Výběr zvířat závisel na žácích a učitelích naší školy, hlasovalo se pomocí online dotazníku. Za finanční podporu jsme obdrželi darem volné vstupenky, upomínkové předměty a adopční listiny.

Některé ročníky se již do Olomouce podívaly a na jaře se chystáme na zoovýlet do Prahy. Naše aktivita ovšem nekončí, zvířata sponzorujeme dál formou takzvaných stravenek. Všem zapojeným žákům, rodičům i učitelům děkujeme za finanční podporu.

Tak až někdy zavítáte do Zoo, pozorně se dívejte kolem výběhů a hledejte nápis – ŽÁCI A UČITELÉ ZŠ MLÝNSKÁ MOHELNICE.

Klára Strupková