Úspěchy na soutěžích

Přespolní běh

5.10.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V pondělí 26. 9. 2022 naše škola organizovala okrskové kolo v přespolním běhu. Vše probíhalo v areálu mohelnického parku a zúčastnily se základní školy Vodní, Úsov a Mlýnská. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (mladší dívky a chlapci, 6. – 7. třída, starší dívky a chlapci, 8. – 9. třída) a každou školu reprezentovalo šestičlenné družstvo.

V této konkurenci se podařilo do okresního kola postoupit pouze mladším dívkám.

Finále okresu se konalo v pátek 30. 9. 2022 v Šumperku a naši školu tam reprezentovaly: Anna Pazderová, Eliška Jořenková, Veronika Prachařová, Rozárie Hegerová, Anna Čihulková a Eva Mekysková.

Holky se statečně „praly“ s počasím i s nástrahami trati a obsadily nakonec krásné 5. místo v okrese.

Zvláštní pozornost patří Aničce Pazderové, která coby jednotlivec vyhrála svou kategorii, neboť doběhla jako první a za sebou nechala všech 40 závodnic z ostatních škol!!! Celkový výsledek školy je však tvořen součtem umístění jednotlivých děvčat a to bohužel nehrálo v náš prospěch.

Všem děkujeme za sportovní reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí do dalších soutěží.

Klára Strupková, Vojtěch Zeman, Josef Dočekal