Školní družina a klub

ŠD – Vesmírná stolní hra

1.7.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V rámci celodružinových her jsme letos vybrali „Vesmírnou hru“. Jejím cílem je dostat se co nejrychleji a nejčastěji na políčka planet a planetek, jen tak si totiž může hráč položit část svojí rakety. Vítězem je ten, kdo má svou raketku skládající se z osmi dílků dříve postavenou. Děti se mohou při své vesmírné cestě pohybovat kterýmkoliv směrem a musí tedy uplatnit svůj důvtip, bystrost i matematické schopnosti, aby měly raketku postavenou co nejdříve. Je ale samozřejmě zapotřebí i trocha hráčského štěstí, aby na kostce padala ta správná čísla. Do této hry se zapojila většina dětí ze všech oddělení školní družiny. V rámci jednotlivých tříd hrál každý s každým, abychom získali absolutního vítěze. Každý hráč si nakonec pochutnal na vesmírném perníčku a vítězové získali zasloužený diplom, maličkost i sladkou odměnu. Věříme, že se dětem hra líbila a budeme se těšit na další zase v příštím školním roce.

Za kolektiv ŠD Veronika Kočková