Úspěchy na soutěžích

Eurorebus 2014

21.5.2014     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Jako každý rok jsme se ve škole věnovali  soutěži  Eurorebus. Postoupili jsme i do krajského kola a jeli jsme soutěžit do Olomouce.  Soutěž se konala v pátek  4. 4. 2014. Vyrazili jsme  vlakem pod dohledem paní učitelky Hany Vyplašilové. Mohli jsme si tam zahrát třeba playstation nebo xbox. Až nastal čas,  vyplnili jsme test. Soutěžili jsme pouze v kategorii týmů.

Eurorebus je vědomostní soutěž obsahující především otázky z geografie, ale také z historie, částečně kultury a biologie. Jak už napovídá název, je soutěž zaměřena také na Evropskou unii. V první části klání jsme vypracovali test s časovým limitem půl hodiny. V druhé části pak následovala doprovodná soutěž s neméně záludnými otázkami.

Bohužel žádné družstvo nepostoupilo do celostátního kola, ale soutěž jsme si užili a doufáme, že postoupíme  příští rok.

Za soutěžící žáci 8. B