Školní projekty

Mathematik zum Anfassen – (matematika na dotek)

21.5.2014     Pavel Grünwald     zpět do sekce Školní projekty

Dne 29. 4. 2014 se 21 žáků (němčinářů) vydalo do Prahy na putovní výstavu „Mathematik zum Anfassen“ (matematika na dotek) do Galerie umění pro děti. Na výstavu byli pozváni Goethe Institutem z Prahy, který celou akci finančně podporoval. Návštěvě předcházel celodenní seminář pro učitele němčiny a matematiky, na kterém jsme se seznámili s exponáty a řešili otázku jak propojit výuku matematiky s německým jazykem a jak ji udělat poutavější. Žáci si výstavu užili, vyzkoušeli všechny exponáty – pocítili matematiku opravdu na dotek.

Vedle této výstavy jsme ještě navštívili výstavu peněz v Národním muzeu, kde žáci pátrali po pachateli muzejní loupeže. Nakonec jsme se společně prošli po Karlově mostě a Staroměstském náměstí.

Mgr. Jolana Winklerová a Mgr. Hana Vyplašilová