Kariérové poradenství

Žáci se připravují na volbu svého povolání

21.10.2014     Aleš Plhák     zpět do sekce Kariérové poradenství

Tato akce je součástí projektu „Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole“- r.č.CZ.1.07/1.1.26/02.0002
Na ZŠ Mlýnská v Mohelnici pokračuje již druhým školním rokem projekt Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole. Tento projekt je zaměřen na volbu povolání především u žáků 8.a 9. tříd, jejich motivaci a získávání nových informací. V letošním roce absolvovali žáci naší školy již tři exkurze na střední školy. Koncem září zavítali na OA v Mohelnici, potom navštívili SŠTZ v Mohelnici a 17.října SŠ řezbářskou v Tovačově.
Kromě toho 14. října absolvovali žáci 9. tříd také workshop zaměřený na volbu povolání, sebepoznání, informace z oblasti vyhledávání SŠ a informací o studijních a učebních oborech.
V nejbližších dnech chystáme pro žáky 9. tříd a jejich rodiče burzu SŠ, která se uskuteční dne 11.listopadu v prostorách sálu KD v Mohelnici. Burzu pořádáme ve spolupráci s místními podniky Hella a Siemens, od 14.00 do 17.00 hodin. Tato akce je určena žákům mohelnických i okolních škol.
Všechny tyto akce umožní žákům lepší zmapování situace na trhu práce a usnadní rozhodování při výběru svého budoucího povolání.
Mgr. Jana Šmirgová, Mgr. Aleš Plhák

Fotografie z těchto akcí naleznete ve FOTOGALERII.