Probíhající projekty

EUROREBUS 2015

4.5.2015     Pavel Grünwald     zpět do sekce Probíhající projekty

Po celý školní rok byli žáci 6., 8. a 9. ročníku zapojeni do zeměpisné soutěže Eurorebus. Soutěž probíhá elektronicky, žáci  vyplňují a odesílají testy. Ty jsou následně vyhodnocovány a obodovány. Nejlepší školní třídy potom postoupí do krajského kola. To letošní se konalo 20. dubna v Olomouci. Do něho postoupily nejlepší školní týmy i jednotlivci z celého  Olomouckého  kraje, takže konkurence byla veliká.  Z naší školy se krajského kola zúčastnily týmy 6. B třídy (J. Fritscher,  M. Bizek, L. Melhuba) , 8. B třídy ( E. Faltýnková, L. Juřenčáková, K. Damianová ), 9. A třídy ( V. Axmannová, Š. Škopová, M. Garbolinský ) a 9. B třídy ( D. Šmirgová, A. Šotolová, V. Tuháček )

Děkuji těmto žákům, že se nebáli velké konkurence osmiletých gymnázií.  Nejlepšího   umístění dosáhl tým  9. A,  který  jen o pověstný  kousíček nepostoupil  do celostátního kola.  I když  ani jedna naše třída  nepostoupila  do celostátního kola,  tak si všichni s radostí zasoutěžili a zúčastnili  se  i dalších doprovodných her a soutěží.

Mgr. Hana Vyplašilová