Kariérové poradenství

Exkurze do OA v Mohelnici a závodu SIEMENS

4.11.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Kariérové poradenství

V rámci projektu Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům se 21. a 22. října 2013 konaly dvě exkurze pro žáky 9.tříd naší školy. První z nich byla zaměřena na zájemce o studium na OA v Mohelnici. Žáci si měli možnost prohlédnout interiér školy, učebny i odborné učebny, dozvěděli se také mnoho zajímavého o studijních oborech, jejich náplni a uplatnění absolventů po studiu.
Druhá exkurze směřovala do SŠTZ v Mohelnici a byla spojena s prohlídkou závodu SIEMENS. Zde přišel žáky pozdravit také ředitel závodu pan Ing. Pěnička. Technické obory jsou stále žádanější na trhu práce, a proto bylo důležité ukázat žákům toto spojení teoretické přípravy na SŠ a možné budoucí praxe.
Tato akce byla součástí projektu „Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole“- r.č.CZ.1.07/1.1.26/02.0002