Probíhající projekty

Mezinárodní projekt Vánoce v Evropě

23.11.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Probíhající projekty

V rámci aktivity eTwinning jsme se s dětmi 1. stupně na Masarykově ulici zapojili do mezinárodního projektu Christmas around Europe-Vánoce v Evropě. Do tohoto projektu jsou spolu s námi zapojeny školy z Islandu, Irska, Polska, Litvy, Lotyšska, Řecka, Chorvatska, Makedonie, Španělska a Portugalska.
Máme za sebou již první část projektu – výrobu vánočních přáníček s pozdravy v češtině a angličtině. Na každou partnerskou školu jich zašleme pět a budeme se těšit, až nám pošta doručí vánoční přáníčka z různých koutů Evropy. Ukážeme si na mapě, odkud k nám pozdravy přicestovaly a zjistíme, jak je to od nás daleko.
Další části projektu máme ještě před sebou. Je to příprava prezentace o českých Vánocích pro naše partnery a nazpívání české a anglické koledy na videozáznam.
Ve fotogalerii si prohlédněte, jaké pěkné vánoční pozdravy vzdáleným kamarádům vyrobily naše děti v hodinách výtvarné výchovy a ve výtvarných dílnách.

Hana Wiesnerová