Školní projekty

Googlování 2

25.6.2012     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Dne 21. 6. 2012 proběhl ve škole na Mlýnské v rámci celoškolního projektu 2. ročník soutěže v kvalifikovaném vyhledávání informací – Googlování . Ve dvou kategoriích se zúčastnilo celkem 86 žáků, což je o 3 více než loni.
Otázky byly opět postavené tak, aby nebylo možné odpovědi nalézt jen s pouhým využitím internetových vyhledávačů, některé souvislosti bylo potřeba logicky domýšlet.
Otázky v kategorii 6. a 7. ročník:
1) Kdo řídil nastupování do záchranných člunů na levoboku Titanicu? (uveď celé jméno)
2) Co znamená zkratka R.M.S. Titanic? (odpověď uveď i s českým překladem)
3) V Harrachově se nachází Sklárna a minipivovar Novosad a syn. Jaká je cena a s čím se v restauraci tohoto zařízení podává třený pivní sýr?
4) Jak daleko je vzdušnou čarou tento podnik od vlakového nádraží Harrachov? (výsledek uveď s přesností 500 m)
5) Kolik domů stojí na Jesenické ulici v Mohelnici?
Otázky v kategorii 8. a 9. ročník:
1) Urči zemi, ve které má sídlo společnost, která vyrábí žvýkačky na obrázku: (WRIGLEY’S)
2) Jaké jsou úřední jazyky země ležící na průsečíku 60. poledníku a obratníku Kozoroha?
3) Jaký je rozdíl rozchodu kolejí železnic BajkalskoAmurské magistrály a TransNamib? (výsledek uveď v palcích)
4) Jaká byla značka samopalu, který selhal při jeho použití k atentátu na Heydricha a co znamenají písmena jeho názvu?
5) Kolika bílými pruhy je vyznačen přechod pro chodce před poštou v Mohelnici?
Výsledky letos byly korigovány časem, nenastal tím problém s rovností bodů. Většina žáků projevila velmi dobré schopnosti ve vyhledávání informací.
Vítězem mladší kategorie se stal Matěj Neoral z 6.A, vítězkou starší kategorie Kristýna Hányšová z 8.B.
Mgr. Zdeněk Faltýnek, Mgr. Karla Theimrová