Školní projekty

Sedmáci na výstavě Flora

19.10.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

V čtvrtek 14. října navštívili žáci 7. A ze ZŠ Mlýnské olomoucké výstaviště Flora, aby se pokochali, společně s dalšími tisícovkami návštěvníků a obdivovatelů, barevnou krásou květin a veškerých výpěstků ze sadů, zahrad a vinic. Přímo do říše ovoce a zeleniny přenesla návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex. Ta připomněla význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování.

Na hlavní expozici, která nesla název „… v říši ovoce a zeleniny“, se v pavilonu A již tradičně podílela  Zelinářská unie Čech a Moravy a Ovocnářská unie Moravy a Slezska. Vlastní expozici pak připravil  stejně jako v minulých letech Český zahrádkářský svaz, pod názvem „U nás v sadu“.

Letošní výstava se připojila k iniciativě Organizace spojených národů (OSN), jejíž Valné shromáždění vyhlásilo rok 2021 jako Mezinárodní rok ovoce a zeleniny.

Své místo v programu podzimní etapy výstavy Flora Olomouc mělo i tradiční Dýňodlabání – soutěž pro žáky základních škol Olomouckého kraje ve vyřezávání dýní. Výtvory soutěžících byly poté vystaveny v části pavilonu G. Návštěvníci se zde mohli těšit i na zajímavé přednášky, workshopy a program pro děti.

To, že se „Mlýnkům“ exkurze na Floru líbila, kdy mnozí tuto barevnou krásu v takto velkém množství a aranži viděli poprvé, bylo patrné z výrazů na usměvavých tvářích všech účastníků.
Dobrým vysvědčením akce je, že mnozí projevili zájem podívat se i na jarní etapu výstavy Flora v dubnu příštího roku.

Mgr. Milan Horký, učitel pěstitelství