Školní projekty

Soutěž: Googlování 2011

18.5.2011     ZŠ Mlýnská     zpět do sekce Školní projekty

Dne 18. 5. 2011 proběhla ve škole na Mlýnské v rámci celoškolního projektu soutěž v kvalifikovaném vyhledávání informací – Googlování. Ve dvou kategoriích se zúčastnilo celkem 83 žáků, a to s dlouho neviděným elánem.

Otázky byly postavené tak, aby nebylo možné odpovědi nalézt jen s pouhým využitím internetových vyhledávačů, některé souvislosti bylo potřeba logicky domýšlet.

Otázky v kategorii 6. a 7. ročník:

1. Jaký je automobilový rychlostní rekord? Kdo auto řídil?
  2. U kterého města leží Království zlatochlumecké? Kolik bodů má jeho ústava? Jak daleko je z něj na Čertovy kameny?
  3. Který předmět má třída 2.B z naší školy v pátek druhou hodinu? Kolik písmen má křestní jméno třídního učitele?
  4. Koho představuje socha na náměstí v Semilech? Která instituce se nachází za zády této sochy?
  5. Najdi název vodní nádrže v blízkosti Technické univerzity v Liberci. Který chráněný savec žije v okolí přehrady?

Otázky v kategorii 8. a 9. ročník:

1. Kdy se stala firma AAAMOBIL řádnými členy APEK? Co je APEK?
  2. Jaké je číslo turistické známky rozhledny na Kozákově? V jaké výšce leží vyhlídková plošina?
  3. Jaká je poslední značka pistole agenta 007 Jamese Bonda? Ve kterém městě a státě se vyrábí?
  4. Který hrad leží 8,5 km vzdušnou čarou jihozápadním směrem od Bezdězu? Jaké bylo jeho krycí jméno v roce 1943?
  5. Kolik obyvatel má hlavní město země, v jejímž jazyce se „lžíce“ řekne „lusikka“?

Výsledky letos ještě nebyly korigovány časem vzhledem k nestejným podmínkám ve dvou učebnách, příští ročník již v nové učebně bude hodnocen i tímto logicky nutným kritériem.

Nebyly nalezeny žádné obrázky