Školní projekty

Starověké a středověké stavitelství v hodinách dějepisu

31.5.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

Letošní květen se v dějepisných hodinách nesl v duchu starověkého a středověkého stavitelství. Žáci 6. ročníků prezentovali své interaktivní 3D modely pyramid, Ištařiny brány, Kolosea, majáků aj. Využili rozlišný materiál, některé modely se dokonce rozsvítily.

Naopak sedmáci si vyzkoušeli skupinový projekt na téma: Středověké město, vesnice. Ve volných chvílích se stali lokátory, kteří mění tvář krajiny. V hodinách prezentovali své kartografické pojetí města. Někteří nadšenci dokonce postavili 3D modely s interaktivními prvky jako např. mlýn s tekoucí vodou. Skupina chlapců vytvořila i počítačovou hru na zadané téma.

Projekty budou vystaveny na Zahradní slavnosti 15. 6. 2023. Dobrovolníci z řad žáků Vám modely rádi představí. Věřím, že budete stejně nadšeni jako já.

Mgr. Kristýna Šmakalová, Ph.D.