Školní projekty

Svatý Martin na Masarykově

15.11.2017     Irena Pobucká     zpět do sekce Školní projekty

V pátek 10 listopadu jsme přivítali v naší škole předškoláky z MŠ Hálkova, abychom společně s nimi symbolicky otevřeli bránu blížící se zimě. Drobné poletující sněhové vločky a chladný vítr atmosféru dne dokonale navodil. My jsme tak mohli nahlédnout do historie a oživit si legendu o svatém Martinovi, vojákovi z Galie, z jehož jménem je spojena řada pranostik o prvních vločkách sněhu.

Ty zařadili žáci 3.A do úvodního svatomartinského pásma, ve kterém zazněly kromě legendy a pranostik také písničky Já mám koně, To je zlaté posvícení a Pekla vdolky. A nebylo to jen tak náhodou, protože pravé posvícení s pečením svatomartinských rohlíků naše hosty právě čekalo při další putování naší školou, ve třídě 2.A. Zde si z připraveného těsta uhnětli a upekli za pomoci druháků chutné pletýnky. Na další cestě je přivítali žáci ve 3.A, kde si s nimi předškoláci „postavili“ malého sněhuláka jako symbol zimy. S ním pokračovali do tělocvičny školy. Zde na ně čekali páťáci s pohybovými aktivitami. A tak si předškoláci vyzkoušeli obdobu koňských parkurových skoků, slalomu mezi překážkami, hody koulí na cíl či jízdu po skluzavce.

Celá akce byla zpestřením výuky školáků a pomohla předškolákům nahlédnout pod pokličku neznámému prostředí, které je v příštím školním roce přivítá.

Mgr. Irena Pobucká