Školní projekty

Záložka do knihy spojuje školy 2022

8.11.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

V říjnu letošního roku se naše škola zapojila do 13. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy, který zaštiťuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Národný inštitút vzdelávania a mládeže. Žáci naší školy vytvářeli záložky pro žáky ZŠ Závod na téma: Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení. Mezi motivy na záložkách se tak objevily výjevy z knih známých (Harry Potter, Krteček), ale i méně známých, českých i zahraničních autorů. Do balíčku na Slovensko, který čítal 110 záložek, přispěla svými záložkami Městská knihovna Mohelnice, které tímto děkujeme za spolupráci.

Věříme, že vzájemná výměna tipů na knihu ve formě ručně vyráběné záložky může motivovat žáky k přečtení knih, či navázání kontaktů se žáky ze ZŠ Závod.

Mgr. Kristýna Šmakalová, Ph.D.