Úspěchy na soutěžích

Bücherwurm

10.5.2013     Karla Theimrová     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dne 10. 4. se výherkyně školního kola Eva Špičková zúčastnila celostátního kola  předčítání v německém jazyce. V soutěži předčítali žáci a studenti v kategoriích základní školy, nižší gymnázia, gymnázia, odborné školy a kategorie žáků, kteří žili v německy mluvících zemích déle než 3 měsíce. Soutěž pořádalo Goethe-Zentrum Pardubice a konala se v pěkném prostředí Divadla 29. Hodnotící kritéria byla stejná jako ve školním kole. V odborné porotě zasedaly rodilé mluvčí nejen z pořádajícího Goethe centra  z Pardubic, ale i z pražského Goethe institutu a také dvojnásobný vítěz kol předešlých. Kromě samotné soutěže bylo účastníkům prezentováno pořádající centrum, akce, které nabízí, žáci měli možnost vyzkoušet si vědomostní kvíz o autorce knihy Tintenherz (Inkoustové srdce) Cornelii Funkeové. Ve své kategorii Eva obsadila pěkné páté místo, což je velký úspěch vzhledem k silné konkurenci. Výherci na prvních třech místech získali krásné ceny – pokračování této knihy. Hlavní cena byla samozřejmě z perníku, a to logo soutěže.

Těšíme se, co nového nám tato soutěž nabídne zase za rok.

Mgr. Jolana Winklerová