Úspěchy na soutěžích

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2014

6.6.2014     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dalšího pěkného úspěchu dosáhli žáci ze ZŠ Mlýnská i v letošních kolech Dopravní soutěže mladých cyklistů.
Soutěžilo se v těchto disciplínách:
a) test z pravidel silničního provozu
b) jízda zručnosti
c) jízda po dopravním hřišti
d) zdravotní příprava
V obou kategoriích postoupili naši žáci z oblastního kola do kola okresního. I zde si vedli obě družstva dobře, když mladší ve složení: Horová Barbora, Osičková Carla (obě 4.B), Fritscher Jakub (5.B) a Gallo Milan (6.B) skončili bronzoví a starší žáci okresní kolo vyhráli a po 3 „planých“ letech postoupili do krajského kola. Bohužel se tohoto kola nemohla zúčastnit obě děvčata, která měla ve stejný termín zájezd do Vídně a tak dala přednost poznání před dopravní soutěží. Na poslední chvíli se začaly připravovat náhradnice, které přeci jenom měly málo zkušeností při jízdě zručnosti a po dopravním hřišti. Přesto se družstvo ve složení Vendula Brulíková (7.A), Tereza Havlíčková (9.A), Ondřej Keprt (8.C) a Vojtěch Platek (9. B) umístilo na místě 3.
Negativem všech tří kol soutěže bylo nepříznivé deštivé a chladné počasí, které zvláště při jízdě zručnosti na dřevěných, mokrých a kluzkých překážkách našim závodníkům znepříjemňovalo jízdu. Ale i tak jim k tomuto pěknému umístění a snaze gratulujeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy v této náročné cyklistické soutěži.