Úspěchy na soutěžích

Hra s elektromotory

23.2.2016     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Soutěž Hra s elektromotory byla určena žákům 8. tříd základních škol Olomouckého kraje a skládala ze tří etap. Naši školu reprezentovali žáci 8.A – Adam Špička, Jan Kamlar a Michal Zbranek.

1. ETAPA – VSTUPNÍ TEST

Tým vyřešil prostřednictvím systému LMS UNIFOR znalostní kvíz, který čítal 50 uzavřených otázek z oblasti elektrotechniky.

1. ETAPA – PRŮZKUM

Kluci provedli průzkum širokého okolí, aby zjistili, kde všude se mohou  setkat s aplikací elektromotorů a 5 nejzajímavějších z nich zdokumentovali.

1. ETAPA – NÁVRH SPOLEČENSKÉ HRY S TEMATIKOU ELEKTROMOTORŮ

Náš tým se rozhodl vyrobit hru Pexeso s obrázky elektromotorů, následně vyřešil i kompletní realizaci včetně kalkulace nákladů.

FINÁLE

Do finále postoupilo prvních pět soutěžních týmů z celkového počtu 21 – náš tým na 5. místě.

Úkolem bylo předvést prezentaci průběhu 2. a 3. etapy.

Součástí finále byla i návštěva mohelnického závodu Siemens.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje, naši chlapci skončili na celkovém 5. místě a odnesli si spoustu pěkných cen.

Mgr. Zdeněk Faltýnek