Úspěchy na soutěžích

IV.ročník PMFL zahájen

17.11.2011     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve středu 16. listopadu byl zahájen v tělocvičně na ZŠ Mlýnské v Mohelnici IV. ročník florbalového turnaje mladších žáků, jenž nese název PMFL (Podzimní mohelnická florbalová liga). Díky velkému zájmu chlapců, ve věkové kategorii 5. až 7. tříd, o tento populární sport, se pořadatelé ze ZŠ Mlýnská rozhodli k vypsání turnaje i pro tuto věkovou kategorii a tím se i tato soutěž stává pomalu tradicí. Do čtvrtého ročníku se přihlásila 3 družstva a to hoši ze ZŠ Vodní a jejich vyzyvatelé z pořádající ZŠ Mlýnská, která postavila 2 družstva – tým „A“ a „B“. Škoda jen, že se nepřihlásili loňští vítězové – hráči DDM Magnet. Konkurence na titul mohelnického šampióna by se tím zvýšila… .

Všechna přihlášená družstva se spolu utkají tentokráte jednokolově. Hracím dnem byla stanovena středa, kdy od 13:45 hodin začínají nelítostné boje o každý míček. Hraje se stejně jako při soutěžích mládeže, které pořádá Česká florbalová unie, na 3 třetiny, po 12 minutách čistého času. Na soupiskách je maximálně 11 hráčů. Součástí turnaje jsou také soutěže jednotlivců, kdy po posledním zápase turnaje (30. listopadu) bude vyhlášen nejen celkový vítěz v pořadí škol, ale také nejlepší střelec, nahrávač, nejúspěšnější hráč v kanadském bodování, gólman s nejlepší procentuelní úspěšností zásahů, nejrychleji vstřelená branka a také nejslušnější družstvo = družstvo s nejmenším počtem trestných minut. I pro letošní ročník je oživením turnaje vyhlašování nejlepších hráčů utkání – tzn. první hvězda utkání.

V 1. kole se střetla pořádající družstva. Od úvodního hvizdu nebylo pochyb o vítězi. „A“ tým si pohrával s méně zkušenými a mladšími spolužáky jako pověstná kočka s myší a tak skóre utěšeně narůstalo ve prospěch vyzrálejších a florbalově zdatnějších hráčů „A“ týmu. Konečný výsledek 30 : 3 hovoří za vše… Hlavní hvězdou zápasu se stal díky 10. docíleným brankám a 3 přihrávkám Vojtěch Platek, který tak vede kanadské bodování soutěže. Další kolo se odehraje ve středu 23.listopadu, kdy se utká ZŠ Vodní proti ZŠ Mlýnská „B“.

STATISTIKY UTKÁNÍ – 1. KOLO

01               ZŠ Mlýnská „A“ – ZŠ Mlýnská „B“     30 : 3   (6:0, 11:1, 13:2)

branky: Platek 10, Winkler 9, Laštúvka 5, Heller 3, Mikula 2, Pokorný 1– Pudil O. 2,  Navrátil A. 1

vyloučení: 3 : 2, využití: 2 : 0, oslabení: 3 : 0, rozhodčí: Horký M.

1. hvězda zápasu: Platek Vojtěch (ZŠ Mlýnská „A“)

KANADSKÉ  BODOVÁNÍ – po 1. kole

13                Platek Vojtěch                     Mlýnská „A“    10 + 3

12                 Winkler Filip                           Mlýnská „A“      9 + 3

11                 Laštůvka Petr                         Mlýnská „A“      5 + 6

4                   Pokorný Michal                     Mlýnská „A“      1 + 3

3                   Heller Filip                               Mlýnská „A“      3 + 0

3                   Mikula Dušan                          Mlýnská „A“       2 + 1

2                   Pudil Ondřej                            Mlýnská „B“       2 + 0

1                   Navrátil Adam                       Mlýnská „B“       1 + 0

1                   Mazurka Jakub                       Mlýnská „A        0 + 1

ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘŮ PO  1. KOLE

x                                                              min   střely  góly        průměr

1. Kroupa Martin              Mlýnská „A“      36     21      3              85,71 %

2. Mlčůch Alexandr          Mlýnská „B“       24    70      17            75,71 %

3. Berg Jan                       Mlýnská „B“       12   43       13             69,76 %