Úspěchy na soutěžích

Kvalifikační turnaj Coca Cola Školský pohár 2012

16.4.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve středu 11.dubna proběhl úvodní kvalifikační turnaj ve velké kopané Coca Cola Školský pohár 2012. Tato soutěž se vrátila po 4 letech, kdy se organizátor – Coca-Cola Services n.v. věnoval jiným aktivitám. Partnery soutěže jsou:Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Fotbalová asociace České republiky. Turnaj je určený pro žáky a žačky druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem s výjimkou sportovních gymnázií se zaměřením na fotbal, sportovních tříd se zaměřením na fotbal a školních sportovních středisek se zaměřením na fotbal. Soutěž je čtyřkolová, do dalšího kola postupuje pouze vítěz.
Žákům z naší školy přiřkl los soupeře ze Zábřehu, konkrétně ze ZŠ Školská a ZŠ a DD. Druhý tým však nedorazil a tak se o postupujícím rozhodovalo v přímém souboji proti Školské. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, ale přesto jsme ve 23 minutě obdrželi branku a to po chybě obrany, když gólman vyrazil střelu z hranice „šestnáctky“ a dobíhající, nikým neatakovaný útočník soupeře, zavěsil do prázdné branky. Po přestávce se náš tlak ještě zvýšil a byl korunován našimi brankami, o které se zasloužil střídající Appl a agilně hrající Šincl. Soupeři se podařilo vyrovnat na 2 : 2, ale konečné slovo si vzal Tyráček, který 3 minuty před závěrečným hvizdem rozhodl o našem postupu do dalšího kola.