Úspěchy na soutěžích

Mc Donaldś Cup 2019

6.5.2019     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V pondělí 29. dubna se na umělé trávě stadionu Sulko Zábřeh uskutečnil fotbalový turnaj pro žáky základních škol McDonald’s Cup. Letos se konal již 22. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastoupilo do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. Turnaj se hraje na téměř 4 tisících základních školách České republiky a stále se zapojují další. Mezi touto masou byla také desítka chlapců ze 4. A a 5. B z naší školy, soupeřem jim byli stejně staří chlapci ze ZŠ Loštice, Vodní Mohelnice, B. Němcové a Školská Zábřeh.
Naši hráči nastoupili ke svým 4 zápasům s velkým odhodláním a touhou po vítězství a hlavně snem postoupit do okresního finále do Šumperka. První zápas proti Školské Zábřeh jim tyto sny přiblížil i reálně. Dobrá hra a pohyb společně s tvrdou a k tyči umístěnou střelou Ruprechta a Karafiáta byly úspěšné a konečný výsledek 2 : 1 pro Mlýnky byl prvním odrazovým můstkem ke splnění jejich přání. Druhý zápas opět proti Zábřežákům, tentokrát proti „Božence“, přinesl reálnou podobu v naší hře, když naše šance zůstaly nevyužity a soupeř po třech střelách vedl 3 : 0. Až výměna gólmanů přinesla opět vyrovnání hry, ale nikoli skóre. V samém závěru se opět trefil Ondra Karafiát, čímž pouze korigoval nepříznivý stav 3 : 1 pro ZŠ Boženy Němcové. Třetí utkání, derby proti Vodní, bylo vyrovnané pouhou třetinu zápasu a po ní se spustil brankostroj soupeře, když jsme nestačili fyzicky ani herně a utrpěli debakl 0 : 6. Touha postupu do dalšího kola se rozplynula… Zbýval poslední zápas proti Lošticím. Šlo nejen o zlepšení si nálady a pocitu na lepší výsledek, ale i o bronzový stupínek. Pouze vítězství a pomoc soupeřů v zápase ZŠ Školská nám zaručovalo třetí místo. Zlepšená hra a touha po medailích vedla k našemu vítězství 2 : 0, když branky vsítili Karafiát a Kutlák. No a když v posledním zápase prohrála Školská, mohli jsme radostně prohlásit, že ty bronzové medaile tedy přeci jen pro Mlýnskou přivezeme. Zasloužili se o ni: Karafiát O., Kutlák M., Linhart S., Šebök J., Jašek O. Gabriel M.(všichni 5. B) a dále Ruprecht D., Klecker A, Kuchler J a Cerula J.(všichni 4. A).

Mgr. Milan Horký, trenér a učitel TV