Úspěchy na soutěžích

Mlýnská opět bodovala ve florbale

22.1.2013     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V předvánočním čase si našli hoši z Mlýnské čas ke vzájemné konfrontaci na poli sportovním, a to v tolik oblíbeném florbalu. Ve středu 19. prosince 2012 se uskutečnilo ve sportovní hale Cement v Hranicích regionální finále starších žáků. Do tohoto kola se probojovaly vítězné týmy z kol okresních, tzn že se zúčastnilo celkem 5 družstev. Byly to týmy z těchto škol: ZŠ U Stadionu Uničov (okres Olomouc), ZŠ Protivanov (Prostějov), ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou (Přerov), ZŠ Jeseník a ZŠ Mlýnská Mohelnice. Po rozlosování týmů se utkala všechna družstva pospolu. Hrálo se 2 x 10 minut hrubého času, turnaj řídili vyškolení rozhodčí CFbU, i když i letos se nevyvarovali chyb a připustili poměrně tvrdou hru. Všechna utkání turnaje byla zcela vyrovnaná a tak týmy, kterým se podařilo brzy skórovat, měly v konečném zúčtování velkou šanci dovézt utkání do vítězného konce.
A jak se dařilo „Mlýnkům“? V prvním zápase překvapili svého soupeře z Lipníku aktivní obranou s rychlými a účinnými protiútoky a po zásluze si odnesli bod za remízu 2 : 2. Ve druhém utkání naopak soupeře ze severu kraje – Jeseníku, podcenili a umožnili mu 3x lacině skórovat. A tak závěrečný finiš a náš „brankostroj“ vedl opět k remíze, tentokrát 3 : 3. Asi v nejlepším utkání turnaje se střetla Mohelnice proti Uničovu. V obou týmech se utkali hráči, kteří se dobře znají z Olomoucké florbalové ligy, a tak derby, jak ho nazvali účastníci turnaje, poskytlo velmi dobrý florbal s velkým množstvím akcí na obou stranách, navíc s dobrým koncem pro Mohelnici, když zvítězila 4 : 3. Ztráta bodů, hlavně ve druhém zápase proti Jeseníku, vedla k tomu, že se o vítězi celého turnaje rozhodlo poměrně brzy. Proto se v posledním zápase proti zástupci prostějovského okresu bojovalo již jen o 2. příčku. Bohužel chyby v obraně rozhodly o prohře Mohelnice v poměru 2 : 4 pro Protivanov.
A tak konečné 3. místo je reprízou z roku minulého. Za předvedenou hru je to maximum, co mohli hoši z Mlýnské vybojovat. Pokud zlepší taktickou přípravu a hlavně přístup k zápasům, tak mohou pomýšlet i na vyšší příčky. Ty jsou však zatím poměrně daleko….

Konečné pořadí turnaje:

skóre body
1. ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou 13 : 6 10
2. ZŠ Protivanov 12 : 10 7
3. ZŠ Mlýnská Mohelnice 11 : 12 5
4. ZŠ U Stadionu Uničov 8 : 9 4
5. ZŠ Jeseník 5 : 13 1

Naši střelci:
4 góly – Pudil Tomáš (9.A)
3 góly – Skála Petr (9.C)
2 góly – Novotný Tomáš (9.A)