Úspěchy na soutěžích

Ohlédnutí za recitační soutěží Dětská scéna

18.6.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Letošní školní rok byl z hlediska recitačních úspěchů velmi bohatý. Již ve školním kole jsme vyslechli 18 kvalitních výkonů od zájemců z řad 6. – 9. tříd. V následném okrskovém kole v DDM Mohelnice zazářili tři naši recitátoři – Jan Rebl z 6. A, Anna Supíková z 9.C a Jáchym Cerula z 9.A. S těmi jsme se vydali do okresního kola v Šumperku. Zde Honza Rebl přednesl svou interpretaci úryvku Máchova Máje, Anička Supíková také zvolila klasiku výběrem Seifertovy Písně o Viktorce a Jáchym Cerula pobavil povídkou Šimka a Grossmanna Moje první taneční. Svým podáním textu rozesmál nejen porotu, ale i ostatní soutěžící a zaslouženě si odnesl diplom a postup do krajského kola v Olomouci. V prostorách sálu ZUŠ Žerotín jsme si vyslechli ty nejlepší recitátory z celého kraje, mezi nimi soutěžila řada členů dramatických oborů základních uměleckých škol. Konkurence byla tedy opravdu veliká. Ale ani tentokrát se Jáchym neztratil. Jeho interpretace slavné povídky opět získala srdce posluchačů i poroty a Jáchym se umístil v úspěšnější polovině výsledkové listiny a získal ocenění poroty. Po samotné soutěži byl pro recitátory připraven workshop, během kterého měli možnost probrat s členy poroty své texty a jejich zpracování, dostali cenné rady a tipy pro další práci.

Získání ocenění v krajském kole považujeme za ohromný úspěch, obzvláště v takové silné konkurenci. Děkujeme Jáchymovi Cerulovi za skvělou reprezentaci školy a přejeme mu do následujícího studia na gymnáziu spoustu dalších úspěchů. Za vzornou reprezentaci školy děkujeme také ostatním recitátorům a všem přejeme pěkné prázdniny, nejlépe i s knihou v ruce.

Mgr. Markéta Prvá