Úspěchy na soutěžích

Olympijské úspěchy žáků ZŠ Mlýnská

19.4.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Letošní ročník Olympiády z českého jazyka probíhal po loňské online výjimce opět tradičně. Po skvěle zvládnutém školním kole nám velkou radost svým umístěním v okresním kole této soutěže udělala Andrea Drozdová z 9. A, která v Šumperku v konkurenci soutěžících z mnoha škol obsadila krásné 4. místo. Gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů!

Také zeměpisná olympiáda se těší u žáků velké oblibě a přináší nám moc pěkné výsledky. V letošním roce probíhala online formou. V okresním kole obsadil Jan Vaněk z 9. B skvělé 7. místo a Vojtěch Kroupa z 8. C skončil dokonce na vynikajícím 2. místě! Své zeměpisné znalosti potvrdil Vojta následně v krajském kole zeměpisné olympiády, kde skončil na výborném 8. místě. Gratulujeme a i tentokrát připojujeme přání dalších úspěchů!

Markéta Prvá