Úspěchy na soutěžích

OPĚT JEN „BRAMBOROVÁ“ MEDAILE Z FLORBALU

2.12.2014     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ani ne dva týdny po turnaji mladších žáků se dočkali i starší hoši, aby i oni změřili svou dovednost v populárním florbalu. V úterý 25.11. se sjeli do haly na Mlýnské vítězové oblastních kol. V okresním finále starších žáků hrálo tentokrát dokonce 8 týmů, které byly nalosovány do dvou základních skupin, v nichž se hrálo 1 x 10 minut každý s každým. Ve skupině „A“ se střetli: III. ZŠ Šumperk, Vodní, Nový Malín a domácí Mlýnská, ve skupině „B“ pak I. ZŠ Šumperk, III. ZŠ Zábřeh, IV. ZŠ Zábřeh a Postřelmov. Do dalších bojů pak zasáhly týmy na 1. a 2. místě ve skupině, týmy na 3. a 4. místě pak hrály o konečné pořadí na 5. až 8. místě.
Starší hoši z Mlýnské jako by napodobili své mladší spolužáky. I oni suverénně vyhráli základní skupinu, ale v rozhodujícím utkání celého turnaje – semifinále – si nedokázali poradit s urputnou obranou překvapení turnaje, týmu z Postřelmova, v jehož středu hráli evidentně mladší hráči, někteří i o hlavu menší a subtilnější než domácí. Konec utkání vedl k nájezdům, ale štěstí se od Mlýnské odvrátilo v samém závěru, kdy domácí obránce zahrál na zemi, za což rezultoval jasný trest – trestné střílení sekundu před koncem „mače“. K míčku se postavil nejmenší hráč Postřelmovských a s obrovským štěstím přehodil lobem gólmana Mlýnské. Radost hostů, smutek a vztek Mohelnických … A opět jen utkání o 3. místo a opět s hokejisty z I. ZŠ Šumperk. Tlak a bezzubý útok, to bylo druhé utkání bez vstřelené branky a z náhodné střely obdržený gól. Následný obranný val soupeře a pro Mlýnskou zase to nepopulární bramborové umístění – 4. místo.
Naši školu reprezentovali: brankář Honza Adámek, v poli – Keprt Ondřej, Tuleja Libor, Horáček Jan, Cikryt Vojtěch (všichni IX. C), Petr Kret a Michal Pokorný (oba IX. A), Ondra Pudil a Adam Navrátil (oba VIII. A) a Filip Heller (VIII. B).
Branky: Heller 3, Navrátil a Cikryt po 1.

Výsledky Mlýnské:
x Nový Malín – 2 : 0, III. ZŠ Šumperk – 2 : 0, Vodní – 1 : 1, Postřelmov – 0 : 1, I. ZŠ Šumperk – 0 : 1

Konečné pořadí:
1. III. ZŠ ŠUMPERK