Úspěchy na soutěžích

Postup do „kraje“ ve čtyřboji.

4.10.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

První velkou atletickou soutěží školního roku 2012/2013 bylo okresní finále žáků v Atletickém čtyřboji. Tyto závody se uskutečnily za pěkného, téměř letního, pro atletiku příznivého počasí na Tyršově stadionu v Šumperku.
Naše škola měla zastoupení ve všech 4 věkových kategoriích. Nejvíce se dařilo starším chlapcům, kteří v silné konkurenci obsadili 2. místo a tímto výkonem si zajistili postup do krajského kola. Mladší hoši skončili 8., mladší děvčata na stejném 8. místě a starší
žákyně pak obsadily 12. příčku.
Z individuálních výsledků měl nejlepší výkony starší žák Jan Marák (9.A), který se v konkurenci 72 závodníků ve své věkové kategorii umístil na velmi pěkném 7. místě. Z jeho výkonů: běh na 60 m – 8,66 s, ve skoku vysokém byl celkově 9. výkonem 145 cm, druhý v běhu na 1 000 m časem 3:11.40 min a koulí vrhl do vzdálenosti