Úspěchy na soutěžích

Přespolní běh 2012

4.10.2012     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V úterý 25.9.2012  se v mohelnickém městském parku konal již tradiční přespolní běh pro žáky základních a středních škol. Soutěže se zúčastnily tyto školy: ZŠ Mlýnská, ZŠ Vodní, ZŠ Loštice, ZŠ Úsov, ZŠ Dubicko a střední školy SPŠE Mohelnice a OA Mohelnice .

Startovalo se v těchto kategoriích: ml. dívky, st. dívky, ml. chlapci, st. chlapci a střední školy. Do okresního finále v Rudě nad Moravou postupovaly školy,  které se umístily na prvním a druhém místě.

Okresní finále proběhlo dne 3.10.2012 v Rudě nad Moravou, kde jsme se probojovali ze základního kola v Mohelnici, a to díky vítězství ve všech čtyřech kategoriích. Pro závodníky byla nachystaná těžká a zrádná trať v blízkém lese, kde se střídají louky a lesní cesty se závěrečným prudkým stoupáním a následným prudkým sestupem do cíle. V den závodu vyšlo krásné počasí, což bylo ideální pro uspořádání okresního finále v přespolním běhu.

V konkurenci zúčastněných škol již nebyly naše výsledky tak přesvědčivé, ale i přesto jsme se neztratili v konečném umístění naší školy v jednotlivých kategoriích. Vynikajícím úspěchem je první místo Jana Maráka (9.A) v kategorii starší chlapci, kdy suverénním výkonem doběhl do cíle s velkým náskokem nad svými soupeři.

Mgr. Pavel Grünwald