Úspěchy na soutěžích

Přespolní běh základní kolo + okresní finále

1.10.2015     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V měsíci září se každý rok koná sportovní soutěž v přespolním běhu. I letos tomu tak bylo. Základní oblastní kolo pořádala naše škola v blízkém mětském parku. Základního kola se zúčastnili v kategoriích ml. žáci, ml. dívky, st. chlapci a st. dívky školy z okolí Mohelnice. Závod probíhal v okolí paradráhy a vedl závodníky po asfaltové cestě, část po trávě a část trasy vedla po hliněné cestě. Mladší dívky a starší dívky měly jedno velké kolo, mladší žáci měli jedno velké a jedno malé kolo a starší žáci měli dvě velká kola. Do parku přišli závodit žáci těchto škol:

ZŠ Mlýnská, ZŠ Vodní, ZŠ Úsov, ZŠ Loštice, ZŠ Dubicko. Z každé kategorie postupovala první dvě družstva do okresního kola, které proběhlo 30.9.2015 v Šumperku.

Naší škole se v této soutěži dařilo a dokázala si vybojovat postup ve všech kategoriích. V základním kole se umístila naše družstva takto:

ml žáci – 2. místo

ml. dívky – 1. místo

st. dívky – 2. místo

st. žáci – 1. místo

přespolní_běh_2015_oblastní_kolo

Okresní finále proběhlo 30.9.2015 ve středu v Šumperku na střední zemědělské škole, na okraji Šumperka. Na závodníky čekala daleko obtížnější trasa než byla v oblastním kole. Trasa pro okresní finále byla více kopcovitá s většími terénními nerovnostmi. Trasa vedla hned po startu do táhlého kopce po louce, následovala krátká rovinka a poté opět stoupání v lese. Po vyběhnutí tří kopců se žáci dostali na kopec, ze kterého zamířili do cíle. Mladší dívky, mladší žáci a starší dívky měli jedno kolo, starší žáci měli opět kola dvě.

Výsledky okresního finále v přespolním běhu jsou přiloženy v příloze.