Úspěchy na soutěžích

Vítězství v kraji v minikopané 8. a 9. třídy

23.10.2012     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Tak jako každým rokem na podzim se odehrává minikopaná pro žáky 8. a 9. tříd. Tak tomu bylo i letos. První základní kolo se odehrálo na stadionu FK Mohelnice ve dne 10.10.2012. Celkem se tu sešlo pět škol. Vedle naší školy tu byly týmy: ZŠ Vodní, ZŠ Loštice, ZŠ Úsov, ZŠ Dubicko. Z tohoto kola postupoval vítěz a druhý tým. Naše škola se umístila na druhém místě, a tak si zařídila postup do okresního finále v Šumperku.

Okresní finále se odehrálo 16.10.2012 v Šumperku na Tyršově stadionu. Zde bylo devět družstev. Systém byl následující. Vytvořily se tříčlenné skupiny a jenom vítěz postupoval do finálové skupiny. Náš cíl jsme splnili a vybojovali jsme si postup do finálové skupiny. V této skupině jsme odehráli zápas se ZŠ Postřelmov a ZŠ Libina. Zvlášť zápas se ZŠ Libina byl ozdobou okresního finále, kdy hra měla všechny parametry moderního, rychlého a agresivního fotbalu se šťastným koncem pro naši školu. Vítězstvím v této finálové skupině jsme si zajistili postup do kraje.

O den později dne 17.října 2012 se uskutečnilo na fotbalovém stadionu v Hranicích regionální finále žáků 8. a 9. tříd v minikopané. Tohoto krajského kola se zúčastnilo celkem 5 družstev, tedy vítězů z kol okresních. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 12 minut. Kromě Základní školy Mlýnská Mohelnice se tohoto finálového kola zúčastnily ještě tyto školy: Gymnázium Přerov (okres Přerov),  Základní škola Jeseník (Jeseník), Reálné gymnázium a ZŠ Prostějov (Prostějov) a ZŠ + MŠ Velká Bystřice (Olomouc).  Zde prvním soupeřem byli hoši z prostějovského okresu. Zápas byl naprosto vyrovnaný se mnoha šancemi na obou stranách. O naší výhře 3 : 1 nakonec rozhodly individuální chyby soupeřova gólmana i obrany. Výhra povzbudila naše hráče psychicky. Ve druhém zápase jsme narazili na Olomouc. Jasná převaha byla korunována vítězstvím jen 3 : 2. Ve třetím utkání jsme prověřili síly Přerovanů. Opět vyrovnaný zápas, ale se šťastným koncem pro soupeře, když si ani mohelnická obrana ani brankář neodpustili chybu a tak 2 minuty před koncem zápasu jsme dostali branku, prohra 0 : 1.  Po hodinové pouze jsme nastoupili k poslednímu zápasu proti Jeseníku. Matematika na toto utkání byla jasná. Výhra = vítězství v turnaji, remíza 2. místo, prohra až konečné 4. místo. Soupeř, do tohoto zápasu suverén turnaje bez prohry, nás zjevně podcenil a tím dovolil lépe kombinovat a hrát naši hru. Brzy přišly i góly Jana Maráka, který svým hattrickem pokořil soupeře 3 : 0. Honza se stal i nejlepším střelcem turnaje, když dal 7 gólů. Za Mohelnici se ještě trefili Najman a Radek Marák po jedné brance.

Velká radost, že se mohelnická škola stala krajským šampiónem, ale na druhou stranu zklamání nad tím, že letos se republikové finále v minikopané nehraje. Na soupisce Mlýnské byli tito hráči: Tomáš Novotný, Tomáš Najman, Radek Marák, Jan Coufal, Jan Marák, Petr Skála, Jan Gereš, Nicolas Tregler, Petr Čank a Petr Šebesta

Konečné pořadí:

1. ZŠ Mlýnská Mohelnice