Barevné májové dny

9.5.2017     Karla Theimrová     zpět do sekce Aktuality

První májový týden na naší škole jsme zasvětili barvám jara. V rámci jednotlivých dní jsme si připomněli vždy jednu barvu se všemi vlastnostmi a schopnostmi působit na člověka, na jeho zdraví, city a nálady. Každý den jsme se oblékli do barvy dne, na hřišti jsme společně vytvořili a nafotili veselého smajlíka, který byl symbolem celého májového týdne.

ÚTERÝ jsme zasvětili barvě červené – barvě energie, odvahy a rozhodnosti, barvě krve a životní síly.

STŘEDA zářila žlutými odstíny, které povzbuzují k vyšším výkonům.

ČTVRTEK nám připomněl barvu modrou, která harmonizuje energii těla, uklidňuje podrážděné nervy a mírní agresivní náladu.

PÁTEK se naše škola proměnila v rozkvetlou louku. Všichni jsme se oblékli do květinových vzorů, a tak proběhl květinový den.

O průběhu tohoto týdne byli žáci informováni na nástěnce ve vestibulu a také ve školním rozhlase, z kterého se ráno před vyučováním ozývaly písně z barevným podtextem.

Mgr.Karla Theimrová, Mgr. Jana Skubýová, Mgr. Drahomíra Glettová