Informace pro prvňáčky

Adaptační setkání na Mlýnské

30.4.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Informace pro prvňáčky

V čtvrtek 25. dubna se ve své budoucí třídě v ZŠ na Mlýnské ulici setkali nově zapsaní žáčci 1. tříd. Do školy s sebou přivedli i své rodiče a prarodiče a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké je být školákem.

Po přivítání paní učitelkami si děti společně zahrály seznamovací hry, s pomocí interaktivní tabule si povídaly o tom, co do školy patří, jak bude vypadat obsah aktovky, která bude každodenním pomocníkem malých školáků. Děti řešily zábavné úkoly matematických představ, v rámci rozvoje grafomotoriky vyzdobily jednoduchými tvary teplý pletený svetr a v závěru si s chutí zazpívaly a zatancovaly.

Již nyní jsou všichni zvědaví na další setkání, které se uskuteční v budově na Mlýnské ulici 23. května 15.15 hodin. Obsahem setkání budou rukodělné a sportovní činnosti. Proto si, děti, nezapomeňte vzít vhodné oblečení a obuv do tělocvičny.