Informace pro prvňáčky

Návštěva dětí z MŠ v prvních třídách

28.3.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Informace pro prvňáčky

Děti z mohelnických mateřských škol a MŠ v Třeštině navštívily naše současné prvňáčky. Na Mlýnské i na Masarykově prožily společně interaktivní výuku, na které se podílely všechny děti, jak předškoláci, tak i školáci. Děti dostávaly společné úkoly, na které reagovaly podle svých možností. Bylo zajímavé sledovat, jak se skupiny malých předškoláků a školáků předhánějí v odpovědích. Odpovídaly na hádanky, procvičovaly si fonematicky sluch. Prvňáčci skládali dvojslabičná slova, pomocí hmatu určovali, jaké mají v rukách písmeno, lovili v rybníce rybičky – slabiky, pracovali na interaktivní tabuli – tu si samozřejmě vyzkoušeli i předškoláci. Děti ještě  předvedly, jak jsou šikovné v matematice. Na památku si ze školy odnášely malý dárek.

Přejeme jim, aby se škola pro ně stala radostí každodenního života stejně tak, jak prožívají radost ze školních úspěchů naši současní prvňáčci.