Informace pro prvňáčky

Ohlédnutí za adaptačním setkání v dubnu na ZŠ Mlýnská

7.5.2014     Aleš Plhák     zpět do sekce Informace pro prvňáčky

Ve středu  16.dubna  2014 v odpoledních hodinách proběhlo poslední setkání dětí, které půjdou v září do školy. Spolu se svými rodiči se děti  přišly podívat, jak to vypadá ve škole pár měsíců před jejich nástupem do 1. třídy. Pro děti byl připraven hodinový program plný různých aktivit a činností.
Budoucí školáci si zopakovali seznamovací hry, s říkadlem Žába leze do bezu si rozpohybovali své tělíčko a s básničkou Ťuká, ťuká deštík zase procvičili hbitost svých  prstíků, které potřebovali při následujících pracovních činnostech. Protože toto setkání se konalo v předvelikonoční středu, vyrobili si zapichovátko do květináče. Povedly se jim velice pěkně zdobené kraslice.
Děti si mohly  na chvíli opět posedět ve školních lavicích a vyzkoušet si zručnost svých ručiček.
V druhé části našeho setkání se budoucí školáci přesunuli do malého gymnastického sálu, kde si zahráli  honičku. V družstvech závodili v běhu s míčem, procvičili si slalom i běh ve stopách. Na žíněnkách váleli sudy, podlézali a přeskakovali překážky. Také si vyzkoušeli jízdu na vozítku. Ta se jim líbila asi nejvíce. Na závěr našeho sportování děti prolezly housenkou jako tunelem ke svým rodičům i prarodičům.

Doufáme, že tato setkání pomohou posílit vzájemnou důvěru mezi budoucími žáčky a jejich učiteli a překonají obavy z nástupu do prvních tříd. Čeká je škola hrou.

Mgr. Dagmar Čepová, Mgr. Renáta Formánková