Školní družina a klub

Dobrodružství s literárním hrdinou Harry Potterem

12.6.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

I v letošním školním roce nechybělo u dětí oblíbené přespání ve školní družině na Základní škole Mlýnské. Celý program byl laděn do tématiky knižní a filmové série Harryho Pottera a zúčastnilo se ho 42 dětí. Naše škola se tak proměnila na školu čar a kouzel jako jsou právě Bradavice.
Po přivítání malých kouzelníků je Moudrý klobouk rozdělil do čtyř skupin/kolejí: NEBELVÍR, ZMIJOZEL, HAVRASPÁR a MRZIMOR. Ve skupinách malí kouzelníci vymysleli pokřik, osvojili si pár základních kouzelných formulí, vyrobili si záložku do knihy v barvách své koleje a pomalovali si svou osobní „tužkohůlku“. Po večeři si také vyzkoušeli divadlo s oblíbenými postavami a předměty z potterovských příběhů. Vrcholem večera byla cesta potemnělými Bradavicemi za záchranou kamene mudrců. Na osvětlené stezce museli malí nebojsové plnit nejrůznější zkoušky. Ve trojicích jako Harry, Hermiona a Ron zvládli s písničkou projít kolem tříhlavého psa Chloupka, rozpoznat živou a mrtvou vodu a přísady do lektvarů, najít správný klíč k zámku, trefit šachového koně a dát králi mat. K získání kamene mudrců už pak zbývalo jen zvolit správnou odpověď na hádanku u zrcadla z Erisedu. Závěr večera patřil turnaji v tradiční kouzelnické hře Famfrpál, při níž si všichni užili mnoho legrace. K usínání ve spacáku nechybělo ani čtení „do ouška“, při kterém se všem jistě zdály magické sny. Ráno nás postupně probudilo vycházející sluníčko. Po vydatné snídani nás čekalo vyhlášení výsledků turnaje, divadla spolu se sladkými odměnami a dárečky. Domů jsme odcházeli unavení, ale spokojení. A už dnes se jistě všichni těšíme na další dobrodružné přenocování ve školní družině.
Poděkování patří paní učitelce Tereze Strupkové, vychovatelkám Veronice Kočkové, Marcele Sedlaříkové za přípravu celé akce. Speciální poděkování patří Kláře Strupkové za pomoc a spolupráci při přípravě i během průběhu akce.
M. Sedlaříková