Školní družina a klub

Letní tábory v Moravském Karlově ZŠ Mlýnská Mohelnice

24.9.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V prvních dnech letních prázdnin proběhly i v letošním roce dva turnusy dětského tábora na školní chatě v Moravském Karlově, které pro děti připravila Základní škola Mlýnská.

První turnus se uskutečnil 3. – 10. 7. 2015. Celý týden se nesl v duchu Pravěku, toto téma přichystala vychovatelka Žaneta Daňková. Během tohoto pobytu si děti vyzkoušely, jak si pravěcí lidé obstarávali nezbytné potřeby pro přežití, vodu a jídlo, prostřednictvím zábavných her a soutěží. Děti se naučily vyrábět dobové nástroje a šperky. Nechyběly zde ani výtvarné činnosti – zdobení trik a další aktivity např. cesta za pokladem, karneval, diskotéky, stezka odvahy, zpívání u táboráku a oblíbené Bingo. Během tohoto turnusu děti navštívily zábavný park na Dolní Moravě, kde zažily spoustu dobrodružství v areálu Mamutíkův park, Lesní zážitkový park a projely se na bobové dráze. Jelikož nám přálo krásné počasí přišlo vhod osvěžení na koupališti v Králíkách.

Druhý turnus proběhl v termínu 10. – 17. 7. 2015. Program pro tento týden připravila vychovatelka Eva Skřivánková. Tábor nesl název “Karlovák”. Maskoti celého týdne byli ze dřeva vyřezáni Karlík a Karlička, které si každý tým vymaloval a nazdobil. Táborové hry a soutěže byly směřovány k těmto novým kamarádům. S ukázkou svých papoušků nás přijeli navštívit manželé Podolští. Jejich pestrobarevní papoušci nás všechny nadchli. Vedoucí tábora si pro děti přichystali zdobení triček, diskotéky a karneval, stezku odvahy a dalších sportovní a zábavné aktivity. Na celodenní výlet jsme se vydali do středověké tvrze Orlice na okraji města Letohradu.

Všem dětem se na dětském táboře v Moravském Karlově velmi líbilo. Důkazem byly nejen spokojené a smějící se děti, ale zejména jejich přání, aby se všichni zase za rok opět setkali. Velké poděkování patří firmám: Futurpol, s.r.o. Mohelnice, Bill s.r.o. Mohelnice a TOP Servis Libivá s.r.o., které svými finančními dary přispěly na výlety.

Žaneta Daňková, Eva Skřivánková, vedoucí tábora