Školní družina a klub

Můj pes, můj kamarád

2.2.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V rámci projektu dne 1. února navštívila školní družinu dětí 2. C paní Mgr. Martina Špundová, majitelka psího salonu Duffy se svoji kamarádkou Holly, barevnou jorkšírkou.

V úvodu byly děti poučeny, že každý pejsek má své potřeby a že je velká zodpovědnost každého, kdo si pejska pořídí, aby mu poskytl vše, co potřebuje. Tedy péči, čas i aktivity, díky kterým je pejsek nejen užitečný, ale hlavně šťastný. Děti sdílely své zkušenosti a zážitky s pejskem, kladly různé otázky, na které jim paní Špundová ochotně odpovídala.

Malá Holly si pozornost dětí užívala. Každý si ji mohl pohladit, dát pod dohledem paní majitelky kousek piškotu nebo si mohl vyzkoušet česání psí kamarádky. Ke všem dětem byla psí slečna milá a kamarádská.

V pracovní činnosti si děti vytvořily stojan na tužky z ruliček papíru v podobě pejska nebo si vymalovaly psí omalovánky.

Děti byly z psí kamarádky tak nadšené, že by chtěly mít takového mazlíčka doma.

Eva Skřivánková