Školní družina a klub

Podzimní čas v družině Masarykova

24.10.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Podzim je období plné barev a změn v přírodě. A právě o tom jsme si s dětmi ze školní družiny povídali a zároveň jsme si vyrobili spoustu tematických dekorací. Celý měsíc říjen se nesl družinou ve škole Masarykova v duchu podzimní zábavy a tvoření. Prvňáčci s druháky vyráběli oranžové dýně z proužků papíru, strašidla s bubáky. Zvláště velký úspěch měli netopýrci, které si děti odnášely domů. Pestrost podzimu jsme vyjádřili skládáním barevných soviček. Starší děti tvořily strašidelné masky, skládaly pestrobarevné podzimní lístky, které se vyjímají na keřících, Ze stropu visí zářivé papírové lucerny. Tyto výrobky nám zdobí družiny, nástěnky a také chodbu naší školy, čímž příjemně dotváří podzimní, halloweenskou atmosféru. Po tvořivých činnostech jsme využili slunečného počasí, kde si děti pouštěly draky na našem nově vybudovaném hřišti.

Vychovatelky Ž. Daňková, J. Horáčková