Školní družina a klub

Pohádková noc ve školní družině.

29.11.2013     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Pohádky patří dětem a jim také patřila Pohádková noc ve školní družině na ZŠ Mlýnská. Blížící se Mikuláš a vánoce dodaly naší Pohádkové noci také kouzlo blížících se svátků. V pátek 22. listopadu se školní družina proměnila v království čertů, princezen, vodníka, pirátů a dalších pohádkových postav. V 17 hod. se všech 29 dětí sešlo ve škole, kde na ně již čekaly paní vychovatelky Zajíčková a Daňková. Družina se nejdřív stala dílnou, kde si děti vyrobily z papíru a vaty stojícího Mikuláše. Potom všechny děti absolvovaly Pohádkovou cestu po škole, kde plnily různé úkoly a sportovní disciplíny. Na závěr dostaly sladkou odměnu. Po večeři nechyběla ani diskotéka v maskách pohádkových bytostí a potom už očekávaná noční stezka odvahy. Následně se místnosti družiny proměnily v ložnice s 29 pelíšky. Děti se umyly, převlékly do pyžamek a každý ulehl do svého spacího pytle. Krásné pohádky, které jim paní vychovatelky pustily z DVD, děti uspaly a doprovodily do pohádkových snů. Ráno po probuzení následovala snídaně. Každý si uklidil své věci do batůžku, vzal si svého vlastnoručně vyrobeného Mikuláše a plný zážitků očekával rodiče. Když se některým dětem ani ze školy nechtělo, všichni jsme byli přesvědčeni, že se akce vydařila.

Vychovatelky ŠD : D. Zajíčková, Ž. Daňková