Školní družina a klub

Včelí přespávačka ve ŠD

4.6.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

I v letošním školním roce jsme nezapomněli na dětmi oblíbené přespání ve školní družině. To proběhlo z pátku na sobotu (17.-18. května) s včelí tématikou, do které byly laděny jak program, tak odměny pro děti.

Počasí nám moc nepřálo, ale my se nenechali zaskočit a přizpůsobili jsme se. Na začátku si děti vyrobily včelí čelenky z papíru. Potom jsme se přemístili a program probíhal ve školní tělocvičně, kde se děti vyřádily při různých soutěžích a hrách. Na některé hry byly děti rozřazeny do družstev a jiné plnily samy za sebe. Například sbíraly opylované květiny, foukaly včelky do úlu, trefovaly včelky míčky. Hlavičky pak potrápily při řazení stádií vývoje včely či skládání puzzle plástve. Koordinaci vyzkoušely při stavění věže z dřívek. Rychlost a postřeh potom procvičily při hře na včelí roje.

Na večeři jsme si tentokrát dali špekáčky upečené v troubě a posnídali jsme tematicky vánočky s máslem a medem. Nakonec jsme si po sobě uklidili a rozdali si odměny. Děti dostaly drobnost na památku, sladkost a také domácí medík. Věřím, že jsme si všichni včelí přespání v družině užili i bez žihadel, protože ta jediná nám chyběla. A odnesli jsme si spoustu nových a krásných zážitků.

Poděkování patří panu Diblíkovi za materiál na odměny a stavění, panu Kočkovi za domácí medíky, paní Bendové a paní Kratochvílové za napečené dobroty. V neposlední řadě děkujeme i vychovatelům Kačce, Pepovi za zpestření programu a bývalým žákům naší školy Báře, Lukymu, Matymu, Táďovi, že nás navštívili a vypomohli s programem.

Sedlaříková, Kočková, Hanousková, Skřivánková