Školní družina a klub

Výlet do Pradědova muzea

29.4.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

Děti ze školní družiny z budovy Mlýnská i Masarykova si vyjely po velikonočních prázdninách 23. dubna na výlet do nedalekého Bludova do Pradědova muzea. Nejdříve je lektorky rozdělily do skupin a děti hrály hru Praděde, nezlob se, která je atraktivní formou poznání uvedla do jesenické lokality. Zde se dozvěděly informace o zajímavých výletních místech a o tradicích a minulosti Jeseníků a místního kraje. Poté si děti zahrály na různá povolání v domečkách vybavenými řemesly jako hostinec, obchod, nádraží, prádelna, dřevorubec i lékárna.
Na rozsáhlé zahradě, kde se nachází vodní atrakce se děti dozvěděly o koloběhu vody v přírodě. Z tohoto výletu, který se dětem moc líbil, jsme si kromě pobavení a zážitků, odváželi domů i vědomosti z našeho kraje.

Žaneta Daňková a Eva Skřivánková