Školní družina a klub

Z pohádky do pohádky s přespáním…

25.6.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní družina a klub

V pátek 17. června ožily prostory školních družin. Sešly se zde děti 2. až 4. tříd, aby si užily spoustu zábavy se známými pohádkami. Nejdříve si vyrobily dračí čepice z papíru a potom se už vydaly po skupinách vedených vždy jednou paní vychovatelkou do pohádkového lesa (parku), kde na ně čekalo několik úkolů.

Jako první úkol zdolaly slalom v obřích botách s klobouky na hlavě inspirovaný pohádkou O KOCOUROVI V BOTÁCH. Poté se podívaly za popletenou ČARODĚJNICÍ, u které po rozluštění přísad s pomíchanými písmenky dospěly k tajence. Dále si zahrály na holoubky, aby pomohly POPELCE se tříděním hrachu a fazolí. Vyzkoušely si postupně zdolat jako vlk domečky TŘÍ PRASÁTEK v podobě velkých puzzlat. Na své cestě se utkaly i s desetihlavým DRAKEM MRAKEM, kde soutěžily o to, kdo srazí nejvíce hlav. Nakrmily také OTESÁNKA zdravými potravinami. Nakonec pomohly ČERVENÉ KARKULCE s rozpoznáním květin, jež trhala v lese pro babičku.

Během pohádkového lesa nám všem pořádně vyhládlo, a tak jsme si opekli buřty. Chvilku jsme si na školním hřišti ještě pohráli a pak už jsme se přesunuli do družin, abychom si nachystali své pelíšky na spaní. Po vyčištění zubů si děti zalezly do svých spacáků, z nichž mohly ještě chvíli sledovat pohádku na dobrou noc. Po probuzení jsme se společně nasnídali a vše vrátili zpět, kam patří.  Před odchodem domů pak děti dostaly sladké odměny a medaile s plackou na památku. Naší odměnou byly úsměvy na tvářích při odchodu domů. A už dnes jsme jistě všichni zvědaví na další dobrodružné přenocování ve školní družině.

Zvláštní poděkování za pomoc s realizací patří žákům naší 8.C – Barče, Natálce K., Adélce, Amálce, Tadeášovi a Lukášovi.

Marcela Sedlaříková, Veronika Kočková, Eva Skřivánková